Vodní spása v podobě zahradní sprchy

Vodní spása v podobě zahradní sprchy

polstarek-k-narozeninam.jpg


Ne každý má možnost mít vlastní zahradní bazén. Někoho naopak může i pořízení sprchy lákat více než koupání v bazénu. Pro mnohé může být sprcha nejlepším řešením. Pozitivní je, že nevyžaduje čas na péči a údržbu, jako je tomu právě při pořízení bazénu.

hliníková konev

Sprcha a její typy aneb co je k mání?

 

Asi úplně nejlevnější a dostupné řešení pro každého je, pokud zavěsíte obyčejnou konev klidně vysoko na větev či jiný záchytný bod. I když je to spíše dnes už extrém. Ale jestliže máte třeba jen malou chatičku, můžete využít tento více méně již historický způsob.

 

Přenosná sprcha

 

Je snadná v rámci instalace. Postačí pouze napojení na lehkou konstrukci. Už z názvu vyplývá, že se jedná o mobilní tedy přenosnou sprchu. Umístit ji tak můžete kamkoliv na zahradě a zároveň i libovolně přenášet a měnit stanoviště. Větší oblibě se těší přenosné solární sprchy se zásobníkem. Nicméně u každého druhu je třeba myslet a zajistit vývod vody.

 

Pevná sprcha

 

Zde je třeba hned v úvodu zmínit, že je reální mít hned několik různých variant. Mezi nejčastější náleží ta, která se pouze připevní, tj. přišroubuje k pevné podložce. Tou může být jak zámková dlažba, beton, ale rovněž lze i zabudovat i do trávníku. Sprchu je poté nutno napojit na již k tomu připravený přívod vody nebo zahradní hadici. Největší rozdíl mezi druhy pevné sprchy je v požadavku každého uživatele a k tomu odpovídající pořizovací ceně.

 

Sprcha s automatickým vyhříváním

 

Jedná se o sprchy zajištěné nezamrzajícím systémem, které jsou automaticky elektricky vyhřívané. Dochází k tomu vždy, jakmile teplota klesne pod tři stupně. Zapotřebí je však připojení vytápěcího kabelu.

zalévací hadice

Solární sprchy

 

Vynikají precizním designem. Esteticky ladí jak se zahradou či s prostorem okolo bazénu. Instalace solární sprchy je velmi snadnou záležitostí. Postačí jen napojení s vodovodním kohoutkem prostřednictvím rychlospojek a zahradní hadice. Nicméně v čem spočívá přínos a podstata solární sprchy https://www.amos-ova.cz/mame-pro-vas-sprchu-na-zahradu/, neboť není jen pouhým doplňkem na zahradu.

 

Údržba aneb péče o sprchu

 

Je zapotřebí vědět a dodržovat jistá pravidla. Nikdy by neměla být voda v zásobníku déle jak tři dny. Nutná je pravidelná kontrola kohoutku i ventilů, aby nedošlo k poškození vodního kamene. Využívat lze zahradní sprchu povětšinou od jara až do podzimu. Přes zimu je adekvátní nechat sprchu bez používání a uložit na suché místo.


</div>

<p><!--[if gte mso 9]><xml>
 <w:WordDocument>
 <w:View>Normal</w:View>
 <w:Zoom>0</w:Zoom>
 <w:TrackMoves/>
 <w:TrackFormatting/>
 <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone>
 <w:PunctuationKerning/>
 <w:ValidateAgainstSchemas/>
 <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid>
 <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent>
 <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText>
 <w:DoNotPromoteQF/>
 <w:LidThemeOther>CS</w:LidThemeOther>
 <w:LidThemeAsian>X-NONE</w:LidThemeAsian>
 <w:LidThemeComplexScript>X-NONE</w:LidThemeComplexScript>
 <w:Compatibility>
  <w:BreakWrappedTables/>
  <w:SnapToGridInCell/>
  <w:WrapTextWithPunct/>
  <w:UseAsianBreakRules/>
  <w:DontGrowAutofit/>
  <w:SplitPgBreakAndParaMark/>
  <w:EnableOpenTypeKerning/>
  <w:DontFlipMirrorIndents/>
  <w:OverrideTableStyleHps/>
 </w:Compatibility>
 <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel>
 <m:mathPr>
  <m:mathFont m:val=

Vodní spása v podobě zahradní sprchy
Ohodnoťte příspěvek