Kam zajet a co dělat ve středních Čechách

Kam zajet a co dělat ve středních Čechách


Okolí Prahy skýtá nespočet možností pro milovníky prakticky čehokoli. Vydat se můžete kolem pěti řek, a to Berounky, Labe, Vltavy, Jizery a Sázavy. Prozkoumat můžete historii hradu Karlštejn i Křivoklát, zámky Jemniště, Konopiště, Žleby nebo Veltrusy. Záleží pouze na tom, co vás zajímá. Návštěvu jakéhokoli hradu či zámku byste ale opomenout neměli https://www.ivatom.cz/fascinujici-zamek-veltrusy/.

 kutná hora město


Krásy stříbrného města


Kutná Hora je město pověstné svou produkcí stříbra. Kromě toho je to ale také místo, kde najdete nádhernou architekturu. Navštívit zde můžete gotický chrám sv. Barbory, Kamenný dům, královskou mincovnu ve Vlašském dvoře, Galerii Středočeského kraje, Jezuitskou kolej nebo České muzeum stříbra v paláci Hrádek.

 

Chcete-li zažít netradiční zážitek, tak se jděte podívat do katedrály Nanebevzetí Panny Marie, protože kousek od ní najdete hřbitov. To asi není zrovna pozitivní, ale v něm se nachází hřbitovní kostel Všech Svatých a v jeho podzemí velmi známou kostnici, ve které se budete kochat výzdobou z lidských kostí.

 


Prohlédněte si českou techniku


Navštivte kromě památek také podzemní štoly, například Hornické muzeum v Příbrami. Expozice důlní techniky v Chrustenické šachtě je velice podnětná a podívat se můžete také do ukázkové šachty ve skanzenu Solvayovy lomy.

 brána čech


Zabavíte i své děti


Když se rozhodnete navštívit zámek Loučeň, rozhodně nebudete litovat. Projít si můžete mnoho labyrintů a bludišť, která najdete v zámeckém parku. Děti bude ale nejvíc zajímat a bavit, když je vezmete do Berouna. Tam se budou moci podívat na slavná medvíďata z Večerníčku, která již ale vyrostla v pořádné medvědy.

 

Milovníci vlaků si přijdou na své na legendární trati Posázavského Pacifiku, která vás doveze do Ladova kraje. Tam se děti vypraví po stopách slavného kocoura Mikeše. V Lužné u Rakovníku potom najdete Železniční muzeum Českých drah, kde se o vlacích dozvíte snad úplně všechno.

Kam zajet a co dělat ve středních Čechách
3.7 (73.33%)3