Dodge Challenger SRT Demon aneb poklad do sbírky

Dodge Challenger SRT Demon aneb poklad do sbírky

Automobilka plní svá slova a skutečně bude už jen vyrobeno posledních něco málo přes tři tisíce kusů a konec. Jestliže někdo zamýšlel, koupit si Dodge Challenger SRT Demon v následujícím roce 2019, má smůlu. Tudíž vše zůstává v rámci tohoto nepřehlédnutelného plechového monstra jen pro rok 2018.

 

Automobil, který je poháněn přeplněným osmiválcem a díky tomu se tak pod kapotou prohání více jak šest set koní. Automobil, jenž se pyšní zrychlením z nuly na takřka sto kilometrů v hodině a to za necelé dvě a půl sekundy.

 červený Challender

Proč si pořídit Dodge Demon neboli must have

 

Proč je Dodge Challenger SRT Demon tak ojedinělý? Automobil, který je zkrátka jistým průkopníkem, neboť se dá říci, že je kombinací muscle caru a závodního speciálu. Ten se stal totiž zcela bez jakéhokoli problému autem nejen na závodní okruh, ale i pro jízdu na silnici.

 

Démon ukrytý v nejlepší verzi Dodge Challenger

 

Jedná se vskutku o nepřehlédnutelného démona na silnici. Dodge Challenger SRT Demon je zkrátka doslova nejdrsnější alternativou modelu. A jeho zrychlení z něj činí i coby nejrychlejší automobil světa v rámci této disciplíny.

 

Síla je sice ukryta v přeplněném osmiválci. Nicméně maximální výkon je dosažen při natankování stooktanového benzinu a zároveň sepnutí Direc Connection obladače, jenž má vliv na to, že z motoru vytáhne horní hranici jeho síly.

 slavný Dodge

Ďábel na silnici