Čechy milované Chorvatsko

Čechy milované Chorvatsko

Každoročně vyrážejí tisíce českých turistů na jih, směr Chorvatsko. Ať už je jejich cílem severní část země, jižní, nebo četné ostrovy, vždy se jedná o oblíbenou destinaci. Mnoho lidí navštěvuje již roky stejná místa a neměnili by ani za sebelepší exotiku.
Chorvatsko nabízí Čechům určité výhody – dostupnost a kvalitu a to je zřejmě největší lákadlo.
zataženo nad mořem
Dostupnáje tato země, jak co se vzdálenosti týče, ať už autem, autobusem, nebo letecky, tak také s ohledem na finanční možnosti mnoha obyvatel naší republiky. Ubytování se dá sehnat v kempu, apartmánech nebo i v hotelích všech cenových kategorií. Odměnou je pro našince krásná příroda a hlavně nekonečné oblázkové pláže a průzračně čisté moře.
Byť se teprve blíží zima a čekají nás měsíce plné chladu, sněhu a mrazu, již nyní nabízejí cestovní kanceláře první letní dovolené, a Chorvatsko zde samozřejmě nemůže chybět. Jelikož je o Chorvatsko neustále velký zájem, neuškodí se již nyní po letní dovolené poohlédnout, i s motivací akčních slev v rámci takzvaných first minute.

Jednou z nejoblíbenějších destinací je proslulá Makarská riviéra. Středobodem je město Makarska, které nabízí četné množství vyžití pro všechny věkové kategorie. Jsou zde k dispozici obchody, restaurace, kavárny, diskotéky, organizují se zde výlety do širokého okolí a to nejen po moři, ale i po souši. Kdo má rád ruch města aktivní dovolenou se spoustou možností, pak je toto město ideální. Nelze opomenout nekonečné pláže, které člověku přímo učarují.
prázdná pláž
Makarskou riviéru však lemují od severu k jihu menší vesničky a městečka, která nabízejí útočiště také těm, kteří vyhledávají spíše klid a odpočinek. I zde je však k dispozici veškerý servis od útulného ubytování, až po dobré jídlo, možnost výletu a zejména odpočinek ve stínu borovic a krásné klidné moře.
Jistě není špatnou volbou zpestřit si dovolenou v kterémkoliv místě Chorvatska výletem lodí na některý z ostrovů či poloostrovů v blízkosti. Nejen, že poznáte další z půvabných míst, ale také zažijete plavbu, která bude zpestřena chutným jídlem, chorvatskou hudbou a sklenkou dobrého vína či místní rakije.